Výstavba kruhového objezdu v Mníšku pod Brdy

3. 7. 2023

Na podělí 24.7.2023 je naplánováno zahájení výstavby kruhového objezdu v Mníšku pod Brdy s předpokládaným termínem ukončení listopad 2023.
Výstavba kruhového objezdu bude znamenat změny jak v osobní, tak i autobusové dopravě pro občany Řitky. Dopravní omezení pro automobilovou dopravu ovlivnit nemůžeme. Přinášíme proto základní informace. Po dobu výstavby kruhového objezdu v obci Mníšek pod Brdy bude z dálničního mýta vyjmut úsek mezi obcemi Řitka a Mníšek pod Brdy. Dopravní prostředky samozřejmě musí splňovat technické parametry pro provoz na dálnici. Dopravní prostředky, které parametry dálnice nesplňují mohou využít trasy po silnici č. III/11510 ve směru Řevnice, poté II/116 ve směru Řevnice a vlevo na místní komunikaci „Řevnická“ směr Mníšek pod Brdy.

Silnice č. III/1024 ve směru Čisovice je po dobu výstavby kruhového objezdu jednosměrná. Z obce Řitka je tedy neprůjezdná. Lze využít alternativní trasu přes obec Líšnici, případně využít dálniční úsek a oficiální objízdnou trasu do Čisovic.

Stále jednáme se společností ROPID, aby dopad na dopravní obslužnost obce byl přijatelný. O veškerých změnách Vás budeme informovat.
Je možné je sledovat nejen na stránkách obce Řitka ale také na stránkách Mníšku pod Brdy.